Baksa Ivett 2012-ben csatlakozott a gödöllői Mezőgazdasági Biotechnológiai Kutatóintézet Epigenetika csoportjához, mint gyakornok. 2013-tól az Eötvös Loránd Tudományegyetem Biológia Doktori Iskolájának (Genetika program) hallgatója, témavezetője Dr. Szittya György.

PhD-s évei alatt számos magyar és nemzetközi konferencián vett részt, ahol angol és magyar nyelvű előadásokat, poszter prezentációkat tartott doktori munkájából. Az MBK Napokon kétszer nyert előadói díjat. 2017 decemberében sikeres szigorlatot tett. "Abiotikus válaszokban szerepet játszó kisRNS-ek azonosítása növényekben újgenerációs szekvenálással" című doktori értekezését 2020. 02. 17.-én sikeresen, 100%-kal, védte meg Budapesten.
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
2021. február 1-től a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ 11 kutatóintézete, köztük az MBK is a Szent István Egyetemmel együtt Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem néven, közhasznú magán felsőoktatási intézményként,átalakított szervezeti struktúrával folytatja tovább működését.