
Kíváncsi vagy hogyan dolgoznak a kutatók egy molekuláris biológiai laboratóriumban? Gyere el és kísérletezz velünk!

A felhívásra idén 64 érdeklődő látogatott el az intézetünkben meghirdetésre került 6 programra. A két-három turnusban megrendezett programok lehetőséget adtak a látogatóknak több eseményen való részvételre is. Gyermekek, felnőttek, családok és iskolai csoportok is érkeztek tele kíváncsisággal és számtalan kérdéssel. A legifjabb 9-11 éves korosztály a bioinformatikai puzzle játékok után felbátorodva a DNS-t szerette volna látni, a felnőttek pedig arra voltak kíváncsiak mire is lehet használni a gyakorlatban a biotechnológia vívmányait. A sok feltett érdeklődő kérdés és a már visszatérő látogatók mutatják az értékét és szükségét bemutatóinknak!
Kutatóink, akik a programokat tartották és berendezték az állomásokat: Science fiction vagy molekuláris biológia?: Várallyay Éva, Demián Emese, Nagyné Galbács Zsuzsa, Baráth Dani; Barátaink a hasznos mikroorganizmusok: Olasz Ferenc, Gerőcs Annamária, Keresztény Tibor Papp Pétrer; Pipettázzunk együtt! Kutatások az élelmiszerbiztonságért: Szőke Zszuzsanna, Vörös-Láczó Edina, Peer Gabriella; génLEGO: Bender Balázs, Bodrogi Lilla; A növények is tartanak „háziállatokat”?: Bíró János Barnabás; Bioinformatikai puzzle játékok: Schiller Mátyás. A program háziasszonya pedig Horváth Beatrix volt.
Kapcsolódó dokumentum:
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
2021. február 1-től a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ 11 kutatóintézete, köztük az MBK is a Szent István Egyetemmel együtt Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem néven, közhasznú magán felsőoktatási intézményként,átalakított szervezeti struktúrával folytatja tovább működését.