
2020. február 14-15-én a veszprémi Vetési Albert Gimnáziumban került megrendezésre a Tudományos Diákkörök XX. Kárpát-medencei Konferenciájának (TUDOK 2020) második fordulója, azon belül az Élet- és környezettudományi Tematikus Konferencia.

A Gomba- és növénytan szekcióban Kerepeszki Petra és Pásztor Sarolta (Premontrei Szakgimnázium, XII osztály, felkészítő tanár Kerényi Zoltán) bemutatta a Növényi Stresszbiológia csoporttal közreműködve végzett kutatásukat „Hőstressztűrés és szabályozásának vizsgálata repcében” címmel (Témavezetők: Dr. Csorba Tibor és Szaker Henrik Mihály, MBK). Az Egészségtudomány, géntechnológia, elméleti- és kísérletes orvostudomány szekcióban Grőb Liliána és Mészáros Katalin (Premontrei Szakgimnázium, XII osztály, felkészítő tanár Kerényi Zoltán) bemutatta az Alkalmazott Embriológia és Őssejtkutató csoportban végzett kutatásukat „Az X kromoszóma inaktivációja egérembriókban” címmel (Témavezető: Dr. Gócza Elen, MBK).
Mindkét munka/előadás tovább jutott a március 27-28-án a debreceni Tóth Árpád Gimnáziumban megrendezésre kerülő TUDOK Kárpát-medencei Döntőbe.
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
2021. február 1-től a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ 11 kutatóintézete, köztük az MBK is a Szent István Egyetemmel együtt Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem néven, közhasznú magán felsőoktatási intézményként,átalakított szervezeti struktúrával folytatja tovább működését.