
Szolgáltatások
A Digitális Képalkotó Laboratórium (DKL) alapvető feladata a NAIK intézményeiben folytatott tudományos kutatómunka támogatása a mikroszkópos képalkotás, mint szolgáltatás biztosításával. A DKL további feladata a mikroszkópos képalkotás, mint szolgáltatás biztosítása külső felhasználók (felsőoktatási intézmények, kutató- intézetek, vállalkozások stb.) számára.
Dr. Tóth Zoltán
toth.zoltan[kukac]abc.naik.hu
+36 30 2425549
A Növényi Szövettenyésztési Csoport fő profilja dihaploid (DH) paprika vonalak előállítása. Az alkalmazott módszernek, az in vitro portok kultúrának köszönhetően már egy év leforgása alatt letisztíthatók a nemesítési vonalak. Laboratóriumunk a fenti szolgáltatással nagymértékben hozzájárul a paprikanemesítők és termesztők eredményes munkájához, különös tekintettel a fajtaelőállítás és a rezisztencia nemesítés terén.
Dr. Mitykó Judit
mityko.judit@abc.naik.hu
+36 28 526 129+
A Finnigan Trace/DSQ GC-MS rendszer alkalmas több, akár 100 metabolit, elsősorban aminosavak, mono- és diszacharidok, szerves savak, egyszerűbb fenolos vegyületek és hormonvegyületek egyidejű meghatározására is. Igény esetén a detektálható vegyületek skálája bővíthető. A készülék alkalmassá tehető nagy mintaszámú sorozatmérésekre is.
Dr Bánfalvi Zsófia
banfalvi.zsofia@abc.naik.hu
+36 28 526153
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
2021. február 1-től a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ 11 kutatóintézete, köztük az MBK is a Szent István Egyetemmel együtt Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem néven, közhasznú magán felsőoktatási intézményként,átalakított szervezeti struktúrával folytatja tovább működését.